Zastosowanie oraz zalety hal przemysłowych w zależności od układów ramowych

23
1554

Różnego rodzaju hale to w dzisiejszych czasach obiekty, bez których ciężko byłoby sobie wyobrazić funkcjonowanie przedsiębiorstw działających w przemyśle. Hale przemysłowe mogą różnić się od siebie budową ? Warto więc poznać, jakie są najważniejsze zalety hal przemysłowych, podzielonych pod względem zastosowanych w nich układów ramowych przegubowych i bezprzegubowych.

Jeśli chodzi o hale stalowe o słupach przegubowo połączonych z wiązarem kratowym i utwierdzonych w fundamentach, to konstrukcja ta wykorzystywana jest w halach z suwnicami lekkimi (m.in. w przemyśle spożywczym, motoryzacyjnym i lekkim). Zalety takiej konstrukcji to przede wszystkim stosunkowo duże sztywności w kierunku poprzecznym, łatwość montażu, niskie wskaźniki zużycia stali oraz łatwość adaptacji do nowych warunków produkcyjnych. Z kolei hale o słupach sztywno połączonych z wiązarem kratowym i utwierdzonych w fundamentach wykorzystuje się w przemyśle ciężkim, stoczniowym i maszynowym.

Do zalet tego rodzaju konstrukcji zaliczyć możemy dużą sztywność w kierunku poprzecznym, elastyczny kształt hali, możliwość przedłużania i wzmacniania w razie zmiany procesu technologicznego oraz dobre wyrównanie momentów na całej długości przekroju poprzecznego, dzięki racjonalnemu rozmieszczeniu materiału. Z kolei, jeśli chodzi o hale stalowe o słupach sztywno połączonych z wiązarem kratowym i przegubowo połączonych z fundamentami, to rozwiązanie to wykorzystywane jest w magazynach oraz obiektach o dużej wysokości. Najważniejszą zaletą takiej konstrukcji jest wysoka stabilność nawet w przypadku posadowienia konstrukcji na słabych gruntach.

23 KOMENTARZE

  1. … [Trackback]

    […] Read More on on that Topic: tvknet.pl/zastosowanie-oraz-zalety-hal-przemyslowych-w-zaleznosci-od-ukladow-ramowych/ […]

  2. … [Trackback]

    […] Here you can find 76804 additional Information to that Topic: tvknet.pl/zastosowanie-oraz-zalety-hal-przemyslowych-w-zaleznosci-od-ukladow-ramowych/ […]

  3. … [Trackback]

    […] Find More on that Topic: tvknet.pl/zastosowanie-oraz-zalety-hal-przemyslowych-w-zaleznosci-od-ukladow-ramowych/ […]

Comments are closed.