Zastanów się nad wyborem deski

26
1199

Z myślą o osobach starszych przygotowano szereg udogodnień, na przykład różne poręcze montowane w różnych częściach łazienki i siedzenia, które można umieszczać na wannie czy desce sedesowej.

Deski sedesowe mogą być także wyposażone w system automatycznego opuszczania, co sprawdza się zwłaszcza, jeżeli w domu mieszkają kilkuletnie dzieci, które zapominają o spuszczaniu deski sedesowej po skorzystaniu z toalety.
Życie mieszkańcom domu ułatwiają także pisuary zwłaszcza, jeżeli przyjmują oni wielu gości albo jest wśród nich kilku mężczyzn, którzy chcieliby mieć stworzoną możliwość do szybkiego skorzystania z toalety. Natomiast umywalki mogą być ustawione automatycznie w taki sposób, że będą zamykały wodę, kiedy będzie ona zbyt długo leciała lub fotokomórka przestanie wyczuwać ruch rąk, pozwoli to na zaoszczędzenie na wodzie, która w większych rodzinach jest czasami puszczana przez cały dzień, a często jeszcze leci z kranu, chociaż nikogo nie ma w łazience.

Współczesny sprzęt łazienkowy oprócz przydatności cechuje się także dobrym wyglądem. Umywalki mogą być zabudowywane w stylowych szafkach pomalowanych na kolory odpowiadające kolorom ścian. Pisuary można zamieszczać na dowolnej wysokości i są one stosunkowo niewielkie, aby nie zajmować w łazience zbyt wiele miejsca i nie rzucać się tak bardzo w oczy. Mogą także posiadać deskę, która będzie zamknięta w czasie, kiedy nikt nie chce korzystać z pisuaru.
Natomiast deski sedesowe produkowane są w różnych kolorach, nie tylko białym, ale także na przykład drewnianym. Można na nie także zakładać dywaniki lub higieniczne zakładki. Kolor takich dywaników, a nawet zakładek można dopasować do kolorów dywanów podłogowych, a nawet płytek umieszczanych na ścianach.

26 KOMENTARZE

Comments are closed.