Wybieramy najlepsze okna do naszego domu

18
494

Jednym z ważniejszych elementów elewacji zewnętrznej naszego domu są okna. Ich odpowiedni wybór sprawi, że nasz dom będzie szczelny i bezpieczny. Wybór uzależniony jest od tego w których miejscach mamy rozmieszczone otwory okienne. Najbardziej typowe okna to fasadowe, czyli takie które są umieszczone w ścianach budynku. Natomiast okna dachowe to inaczej nazywane okna połaciowe. Możemy wybierać okna o jednym skrzydle lub dwóch. Skrzydła okienne mogą być też jednoramowe lub dwuramowe – zespolone.

Okna mogą otwierać się na wiele sposobów. Wybór ich uzależnimy od naszych wymagań, które związane będą z tym, gdzie okno będzie umieszczone i z jakiego pomieszczenia będzie ono wychodzić. Najczęściej wybieramy okna które są rozwieralne. Dodatkowo bardzo często korzystamy z okien które oprócz rozwieralności mają funkcje uchylnego okna. Montując okna dachowe najczęściej wybierane są okna otwierane obrotowe. Ich zawiasy są umieszone po środku skrzydła i dzięki temu można je obrać wokół własnej osi. Możemy tez montować okna przesuwne.

Jest to rozwiązanie dobre, gdy otwarte okna przeszkadzałyby wewnątrz pomieszczenia. Czasem także montuje się okna które w ogóle się nie otwierają. Są one montowane w takich miejscach, gdzie okno służy jedynie do doświetlenie światłem naturalnym danego pomieszczenia.

18 KOMENTARZE

Comments are closed.