Wpływ informatyki na codzinne życie

137
871
Wpływ informatyki na codzinne życie

Jeszcze kilkadziesiąt lat temu pojęcie informatyka było rozpoznawane tylko wśród niewielkiej garstki osób. Dziś jest to termin znany na skalę światową. Kojarzony jest on przede wszystkim z komputerami i rozwojem technologii, jednak jego głównym aspektem jest przekaz informacji.

Na przełomie kilkudziesięciu lat informatyka rozwinęła się w takim stopniu, że całkowicie odmieniła nasze codzienne życie.

Postęp w dziedzinie informatyki ma wpływ na rozszerzanie wielu dyscyplin naukowych takich jak technologia, marketing, zarządzanie i wiele innych. Czy ktoś wyobraża sobie jeszcze życie bez komputera czy Internetu? Informatycy na całym świecie pracują nad rozwojem tej dziedziny, dostarczając nam tym samym coraz to lepszych nowinek technicznych. Nie tak dawno, na naszych ekranach mogliśmy oglądać tylko czarno-białe obrazy, telefony komórkowe posiadały jedynie funkcje dzwonienia i wysyłania krótkich wiadomości tekstowych a gry komputerowe niczym nie przypominały tych z dzisiejszych lat. Dzięki tak szybkiemu rozwojowi informatyki a co za tym idzie również technologii, możemy cieszyć się wspaniałymi gadżetami urozmaicającymi nasze codzienne czynności.

Oglądanie telewizji nie jest już tylko zwykłym wpatrywaniem się w kineskop, dzięki technologii 3d możemy poczuć się jak byśmy znajdowali się w centrum akcji rozgrywającej się na naszym ekranie. Coraz to nowsze funkcje w aparatach komórkowych pomału sprawiają, że zapominamy już, do czego tak naprawdę służy nam telefon. Nowo wprowadzona na rynek konsola X-bo nadała światu gier zupełnie nowy wymiar, nie potrzebujemy już żadnych urządzeń sterujących, to my sami jesteśmy kontrolerem. Kto by pomyślał, że zaledwie kilkadziesiąt lat temu hitem była gra komputerowa „kółko i krzyżyk?.

Wielu z nas nie zdaje sobie sprawy, jaki wpływ na rozwój całego społeczeństwa ma ta dyscyplina. Jednak jej osiągnięcia widoczne są na każdym kroku. Podstawowe czynności możemy wykonać za pomocą Internetu. Nie wychodząc z domu możemy na przykład zrobić zakupy, uregulować płatności korzystając z konta elektronicznego czy nawet zamówić jedzenie z naszej ulubionej restauracji.

137 KOMENTARZE

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here