Wiejski ogród

33
542

Ten artykuł jest kontynuacją wcześniejszego postu ? ?Wiejski ogród cz.1?

Bardzo ważne są rośliny, ponieważ one decydują jaki charakter ostatecznie będą miały ogrody. Korzystajmy z regionalnych kwiatów, krzewów i drzew. Wszystko pokryte pnączami w bardzo swobodnej i barwnej kompozycji.  Taka mieszanka decyduje o uroku takich miejsc, które są nasiąknięte romantyzmem.

Ogrody wiejskie bezapelacyjnie muszą posiadać drzewa owocowe. Nie może zabraknąć kwitnących jabłoni, wiśni czy brzoskwiń, które swoimi intensywnymi barwami i zapachami, ożywiają ogród. Poza tym w naszym zakątku nie powinno zabraknąć takich drzew jak brzozy czy lipy, które są wręcz sztandarowymi wiejskimi drzewami. Kwiaty w tym stylu to podstawa. Rabaty wiejskie zachwycają mnogością oraz paletą barw. Także charakteryzują się bardzo intensywnym swoim zapachem. Nie będą one wcale wprowadzały nieładu, jak niektórym się wydaję. Ogrody wiejskie muszą być pełnie zapachów, barw i różnorodności. Spokojne miejsca ukojenia, ale i relaksu i radości.

Ogrody wiejskie nie mogą się także obejść bez aromatycznych ziół i warzyw. One są tak jakby dopełnieniem całości. Naprawdę dużo satysfakcje sprawia spożywanie, wytworzonych przez siebie produktów.  Poza tym takie ogrody powinny być takie pełne kwiatów doniczkowych. Wiejski ogród to przede wszystkim lawenda i zapach róż. Mają one być wszędzie, na tarasie i balkonie. Parapety z okiennicami też obowiązkowo muszą być także przyozdobione.

Podsumowując ogrody wiejskie stanowią szczególne miejsce, gdzie łączą się nasze marzenia o pięknym, sielankowym a przede wszystkim wiejskim zakątku, który kryje wszelkie dary natury. Będąc tam możemy delektować się pięknem barwnych roślin. jeść własne warzywa i owoce, które są na wyciągniecie ręki. Takie zakątki oczarowują i fascynują. Dają nam poczucie magicznego i morganatycznego świata.

33 KOMENTARZE

Comments are closed.