Warstwa termoizolacyjna w budynku

20
500

W tej chwili dostępne są w sprzedaży takie materiały na budowę ścian, które w ogóle nie potrzebują dodatkowej warstwy termoizolacyjnej. Zdecydowana większość dostępnych materiałów budowlanych stosowanych na ścianach wymaga jednak zastosowania warstwy termoizolacyjnej. W przypadku ścian dwuwarstwowych wystarczy izolacja ze styropianu.

Przy wyborze konkretnego modelu styropianu czy też wełny należy kierować się głównie współczynnikiem przenikania ciepła U, szacuje się, że powinien on wynosić mniej więcej 0,25 W na metr kwadratowy. Oczywiście nic nie stoi na przeszkodzie by zastosować nieco grubszą warstwę termoizolacyjną. Warstwę termoizolacyjną zwykle montuje się na zewnętrzną ścianę budynku. Kolejnym krokiem jest położenie tynku o cienkiej warstwie. Inwestor będzie musiał zaopatrzyć się również w klej.

Jeśli powierzchnia, która ma być ocieplona jest całkiem spora należy zastosować całkiem sporą ilość kleju. Można również zdecydować się na montaż warstwy termoizolacyjnej metodą na sucho. Wtedy prace mokre ograniczone są do niezbędnego minimum. Najlepiej zastosować taką warstwę termoizolacyjną jaka wskazana jest w projekcie. To da nam najlepszy efekt i nie będziemy musieli martwić się ucieczką ciepła z domu.

20 KOMENTARZE

Comments are closed.