Tniemy koszty – o domach bliźniakach

20
1810

Tniemy koszty – o domach bliźniakach

Gdy wybiera się rodzaj budowanego domu zawsze warto jest zapoznać się z różnymi formami domów, co pozwala na wybranie domu, które będzie spełniał wszystkie oczekiwania. Jedną z możliwości, z której można skorzystać jest budowanie domu, jako domu bliźniaka. Jest to taka zabudowa działki, która pozwala na usytuowanie na niej dwóch budynków ze wspólną ścianą na granicy działki.

W ten sposób powstały budynek zachowuje jednolitą oraz symetryczną bryłę. Innym rozwiązaniem, które może być zastosowane w ramach budowania domów bliźniaków jest budynek z jednym segmentem, który będzie przesunięty wzdłuż osi symetrii. Zastosowana może być również kompozycja asymetryczna. Jednak taka forma domu bliźniaka jest najtrudniejsza do wykonania.

Atutem decydowania się na dom bliźniaki jest to, że można przy ich budowaniu znacznie lepiej wykorzystać dostępną na działce powierzchnię użytkową, gdyż tylko jedna ze ścian budynku będzie znajdowała się przy granicy działki. Z tego powodu jest to rozwiązanie, które może dobrze sprawdzić się na działkach, które są wąskie. Do zalet budowanie domów bliźniaków można również zaliczyć znacznie mniejsze koszty budowy a jednocześnie koszty utrzymania.

20 KOMENTARZE

Comments are closed.