Smartfony w różnych półkach cenowych – czym się różnią?

0
210
Smartfony w różnych półkach cenowych – czym się różnią?

Wybierając nowy smartfon często przyszły użytkownik zastanawia się, co otrzyma po dołożeniu pewnej sumy pieniędzy. Czy telefon komórkowy za 1000zł nie posiada wszystkich potrzebnych funkcjonalności i nie będzie dobrym wyborem? Kto w takim razie kupuje telefony za dwa, trzy lub więcej tysięcy złotych?

Podstawowe modele telefonów – ceny między 700, a 1000 zlotych

Wraz z rozwojem rynku smartfonów i dodawaniem do nich kolejnych nowoczesnych rozwiązań, ich cena stale rośnie. Jeszcze kilka lat temu w cenie około tysiąca złotych można było wybierać spośród wielu bardzo dobrze ocenianych modeli telefonów. Dziś telefony w cenie do tysiąca złotych to właściwie najniższa półka cenowa. Choć można znaleźć nowy model telefonu w znacznie niższej cenie (nawet za około 500 złotych), nie są to urządzenia znanych producentów, nie posiadają także korzystnych opinii.

Nowy telefon do tysiąca złotych będzie posiadał wystarczające funkcjonalności dla niewymagających użytkowników. Za pomocą wbudowanego aparatu fotograficznego można wykonać niezłe zdjęcia, jeśli warunki oświetleniowe będą dobrze, a fotografowane obiekty nie będą w ruchu. Duży ekran wykonany będzie w niskiej jakości technologii, przez co jego czytelność nie zawsze będzie dobra, a kolory nie będą robiły wrażenia. Obsługa Internetu, podstawowych aplikacji i prostych gier nie będzie znacznie odbiegała od znacznie droższych urządzeń.

Do polecanych serii telefonów w tej cenie należą między innymi Xiaomi Redmi, Xiaomi Redmi Note, Motorola Moto G, Samsung Galaxy M

Telefony ze średniej półki (1500-2000zł)

To znacznie droższe urządzenia, czy jednak otrzymamy w zamian znacznie więcej? Telefony ze średniej półki będą znacznie lepiej wykonane. Zdarzają się modele, których obudowa jest wykonana z materiałów premium (szkło hartowane z tyłu, metalowa ramka) lub jest wodoszczelna (certyfikat wodoszczelności IP67). Telefony z tej półki cenowej mogą posiadać już najnowsze rozwiązania technologiczne, na przykład kilka modułów aparatu fotograficznego (szeroki kąt, teleobiektyw, obiektyw do zdjęć makro). Żaden z nich nie będzie jednak na topowym poziomie, warto jednak docenić dodatkowe możliwości fotograficzne.

Telefony ze średniej półki przeważnie posiadają możliwość szybkiego ładowania (pełna bateria w kilkadziesiąt minut), wydajne procesory i inne podzespoły – powinny posłużyć do płynnej pracy przez 2-3 lata od momentu ich zakupu.

Do tej kategorii można także zaliczyć telefony z najwyższej półki poprzednich generacji, których premiera miała miejsce kilka lat wcześniej. Często to bardzo rozsądny wybór, gdyż w niewygórowanej cenie otrzymamy całkiem porządnie zbudowany telefon, który wciąż będzie bardzo wydajny.

Przykładami telefonów z tej półki cenowej mogą być Samsung Galaxy A lub Huawei P40 Lite.

Hi-End, czyli najwyższa półka

Ceny topowych urządzeń znanych marek zaczynają się od około trzech tysięcy złotych. Górna granica ustalana jest przez bardzo innowacyjne modele, posiadające zginany ekran i najlepsze podzespoły.

Taki telefon oferuje wszystko, co obecnie jest na rynku. Świetne aparaty ze stabilizacją obrazu i doskonałą optyką, najlepsze możliwe procesory, wodoszczelna obudowa wykonana w bardzo staranny sposób i rewelacyjna jakość wyświetlanego na ekranie obrazu to tylko niektóre z cech telefonów z wysokiej półki.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here