Przenośne EKG – kto powinien zawsze nosić je przy sobie?

4
137
przenośne ekg

Przenośny aparat EKG, glukometr i medyczne aplikacje mobilne nie zastąpią nam wizyt u specjalistów. Mogą jednak okazać się bardzo pomocne w samodzielnych obserwacjach. Pozwolą też na szybką reakcję, kiedy nasze samopoczucie zacznie odbiegać od normy. Dokonane przez nas pomiary ułatwią także lekarzowi postawienie właściwej diagnozy. Przekonaj się, że przenośne EKG jest urządzeniem niezwykle przydatnym, prostym w obsłudze i że warto mieć je przy sobie.

Komu zaleca się badanie EKG?

EKG, czyli elektrokardiografia, wykonywana jest w celu diagnostyki chorób mięśnia sercowego. W ostatnich latach coraz więcej mówi się o arytmii serca, która polega na zaburzeniu pracy tego narządu. Dolegliwość występuje w wielu formach. U niektórych pacjentów rytm serca z różnych przyczyn zostaje spowolniony, u innych – przyspieszony. Wyróżnia się m.in. skurcze komorowe i migotanie przedsionków. Oprócz kołatania serca istnieje szereg innych objawów, które powinny skłonić nas do wizyty w gabinecie specjalisty. Wśród nich wymienia się omdlenia, bóle w klatce piersiowej i duszności.

Przenośne EKG – dlaczego badanie wykonane w szpitalu to za mało?

Jeśli lekarz potwierdzi nasze przypuszczenia i mamy do czynienia z arytmią serca, zostaniemy skierowani na badanie EKG. Jeżeli nasze dolegliwości mają nieustający charakter lub są powiązane z innymi chorobami (zaburzoną pracą tarczycy, cukrzycą, miażdżycą), możliwe, że uda nam się uzyskać jednoznaczny wynik. W przypadku wielu pacjentów arytmia serca ma jednak charakter zmienny, a zaburzenia ujawniają się w związku z nasilonym stresem lub gwałtownymi emocjami. Wtedy bardzo pomocne będą obserwacje, które pacjent wykona dzięki przenośnemu EKG.

Rozwój technologii bardzo wspomógł różne dziedziny medycyny. Spośród wielu dostępnych obecnie urządzeń warto szczególnie wyróżnić te, które pozwalają pacjentom na dokonywanie samodzielnych obserwacji. Osobom, które borykają się z arytmią serca, zaleca się skorzystanie z Kardia Mobile 6L, czyli przenośnego EKG. Aparat nie jest duży, dzięki czemu możemy cały czas mieć go przy sobie. Połączenie z aplikacją mobilną umożliwi nam wykonanie zapisu EKG aż z sześciu odprowadzeń:  I; II; III; aVL; aVR; aVF. Zgromadzone w różnych sytuacjach pomiary pozwolą lekarzowi na postawienie właściwej diagnozy.

Przenośne EKG jest bardzo proste w obsłudze. Mobilny aparat Kardia Mobile 6L pozwoli nam wykonać badanie w sposób bezbolesny i nieinwazyjny, podobnie jak ma to miejsce w przychodni. Dzięki pomiarom lepiej zrozumiemy własny organizm i jego reakcje, co przełoży się na szeroko pojętą poprawę zdrowia i wydolności naszego serca.

4 KOMENTARZE

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here