Platformy e-commerce: jakie są i którą wybrać?

1
545
platformy e-commerce

Masz własną działalność i zastanawiasz się, czy warto rozszerzyć ją o sklep internetowy? Jeśli jeszcze się wahasz, to posłuchaj statystyk. W samym 2020 roku aż 73 proc. użytkowników Internetu przyznało, że robią zakupy w sieci. Kupują dosłownie wszystko. Od artykułów spożywczych zaczynając , przez wyposażenie do mieszkania idąc i na wszystkim co możesz sobie tylko wyobrazić kończąc. Zakupy przez Internet są nieodłączną częścią naszego życia. Dlatego prowadzenie sklepu internetowego nie tylko jest opłacalne, ale stale zyskuje na wartości. Zobacz jakie platformy możesz wybrać do założenia sklepu internetowego. 

Platforma e-commerce: co to jest? 

Miejsce, w którym możesz założyć sklep Internetowy nazywa się platformą e-commerce. Jest to oprogramowanie, które umożliwia zarządzanie sklepem – ogólnym wyglądem, produktami, zamówieniami, płatnościami itd. Tutaj także możesz mieć kontakt z klientem poprzez e-mail lub czat na stronie. Platform e-commerce jest wiele https://uruchamiamsklep.pl/jak-wybrac-platforme-sprzedazowa-dla-sklepu-internetowego/. Część jest darmowa w wersji podstawowej, za niektóre trzeba zapłacić (czasem niemałe pieniądze). Różnią się od siebie także modelem oprogramowania. Jaką platformę e-commerce wybrać?

Platforma e-commerce w modelu SaaS

Saas, czyli Software as a Service (Oprogramowanie jako Usługa) to jeden z najpopularniejszych modeli platform e-commercowych. W tej opcji masz gotowe szablony, z których możesz skorzystać. Działają one na zasadzie abonamentu. To wygodne rozwiązanie, z którym poradzisz sobie bez pomocy Webmastera. Co miesiąc opłacasz platformę (lub co pół roku, w zależności od dostawcy), dzięki czemu zyskujesz dostęp do sklepu internetowego. Co prawda nie możesz go za bardzo modyfikować, ale dla prostego sklepu lub na sam początek jest to najlepszy wybór.

Platforma e-commerce w modelu Open Source

To już nieco bardziej zaawansowana opcja, która daje Ci dużą elastyczność w modyfikacji sklepu. Masz dostęp do kodu źródłowego i nie musisz płacić opłaty instalacyjnej. Jednak cena samego oprogramowania nie jest jednolita. Zależy ona od stopnia zaawansowania oprogramowania. W tym przypadku będziesz także potrzebować większych umiejętności, żeby samodzielnie skonfigurować sklep. 

Platformy e-commerce dedykowane 

Najbardziej zaawansowaną opcją w tym zestawieniu są platformy e-commerce dedykowane. Jak po nazwie możesz się domyślić, są one tworzone przez programistów, na specjalne życzenie klienta. Innymi słowy są spersonalizowane. Kod źródłowy tworzy się od podstaw i zazwyczaj obsługiwany jest przez jedną firmę. To drogie rozwiązanie, które warto zastosować jeśli posiadasz duży lub specyficzny asortyment. 

 

1 KOMENTARZ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here