Opera GX-pierwsza prawdziwa przeglądarka dla graczy

99
591
Opera GX-pierwsza prawdziwa przeglądarka dla graczy

Wstęp

Przez długi czas na rynku przeglądarek nie było zbyt wielkich różnic. Wybór zależał od naszych indywidualnych upodobań. Szczególnie gracze byli tu pokrzywdzeni. Najbardziej wtedy, kiedy nie mieli zbyt mocnych komputerów. Przeglądarki internetowe pochłaniały duża ilość zasobów naszej maszyny. Co powodowało, że często nie było opcji używania ja w tle do grania. Jednak ta sytuacja się zmieniła. Na rynek wypuszczona została specjalna wersja przeglądarki opera, przeznaczona szczególnie, choć nie tylko dla graczy.

Czym jest Opera GX?

Opera GX to specjalne wydanie przeglądarki opera, które przenosi używanie sieci na całkowicie inny poziom. Specjalnie wbudowane funkcje pozwalają nam nie tylko dostosować program do naszych potrzeb, zarówno sprzetowych, jak i wizualnych, ale także ułatwić nam używanie Opery podczas gry w nawet te najbardziej wymagające pozycje.

Specjalne limitery wykorzystania procesora, pamięci operacyjnej oraz przepustowości sieci, zapewniają nam optymalne działanie podczas grania, a także przeglądania internetu. Wizualnie przeglądarka także sprosta wymaganiom graczy. Prezentuje ładny, a co najważniejsze modyfikowalny futurystyczny wygląd. Oczywiście mamy dostęp do wręcz obowiązkowej już opcji przełączania pomiędzy trybem ciemnym i jasnym. Mimo to opera poszła o krok dalej, teraz możemy wymusić używanie danego motywu na każdej przeglądanej przez nas stronie. Nawet jeśli dana strona nie posiada tak wbudowanego trybu.

Szybkie i wygodne przeglądanie internetu

Opera GX to nie tylko gamingowy wygląd i przystosowanie do graczy. Szereg funkcji ułatwia także zwyczajne przeglądanie internetu. Przede wszystkim możliwe do umieszczenia na panelu bacznym ikony zapewniające dostęp do social mediów. Discord, massenger czy instagram mogą działać bez utraty swojej funkcjonalności jako wysuwające się okno. Co za tym idzie nie musimy, przełączać karty lub aplikacji, aby z nich korzystać. Nadal możemy w tle pozostać na przeglądanych stronach, co ułatwia nam sprawę przekopiowania lub po prostu pokazania komuś danych materiałów. Sama przeglądarka ułatwia nam też zrobienie screenshots. Wystarczy nacisnąć ikonę aparatu i zaznaczyć myszka interesujący nas obszar. Dodatkowo w tle do przeglądania internetu możemy puścić swoje ulubione playlisty, łącząc się na panelu bocznym na przykład ze Spotify. Ta opcja również jest dostępna na panelu bocznym.

Wbudowany VPN I ADDBLOCK

Opera GX zapewnia nam też opcje, które w większości przeglądarek możliwe jest dopiero po wgraniu dodatkowych wtyczek. Opera GX od początku zapewnia nam blokowanie uciążliwych reklam, co jeszcze bardziej ułatwia przeglądanie internetu. Dodatkowo możemy czuć się bezpiecznie, jeśli użyjemy kolejnej wbudowanej opcji, czyli VPN. Pozwoli nam szyfrować nasze połączenie i przeglądać internet bez większego ryzyka. Czasem VPN może przydać nam się do takich zadań jak zmiana lokalizacja, aby móc uruchamiać strony niedostępne w naszym kraju.

Numer jeden dla graczy

Poza omówionymi już specjalnymi funkcjami. W przeglądarce sprawdzimy nie tylko sam kalendarz. Dowiemy się o nadchodzących premierach gier, a także przecenach z dużej ilości sklepów internetowych i platform gamingowych.

Strona główna także może być dostosowana pod nas, wyświetlać te informacje, które nas interesują. Dodatkowo sami możemy personalizować dźwięki przeglądarki oraz jej ikony, a nawet tworzyć kilka planów, w których otwarte będą wybrane przez nas strony.

Prócz tego możemy „wyciągnąć” film wideo jako osobne okno i oglądać daną rzecz, nawet przeglądając inną stronę.

Opera GX Mobile

Także użytkownicy urządzeń mobilnych mogą bez przeszkód korzystać z funkcji gamingowej przeglądarki i to nie tracąc prawie żadnej opcji z wersji desktopowej. Dodatkowo zaimplementowano także opcje Flow, która umożliwia nam łatwa i skuteczną synchronizację wersji z komputera z tą przeznaczona na urządzenia mobilne. Dzięki temu nie musimy od nowa ustawiać wszystkiego, a jednocześnie posiadać wszystkie nasze indywidualne konfigurację przeglądarki.

99 KOMENTARZE

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here