Nowy akumulator do używanego laptopa – wydłuż czas pracy swojego komputera

28
404
Nowy akumulator do używanego laptopa – wydłuż czas pracy swojego komputera

Korzystając regularnie z komputera przenośnego na zasilaniu bateryjnym po dłuższym okresie możemy zauważyć, że czas pracy naszego urządzenia pomiędzy doładowaniami skraca się. Z zadowalających kilku godzin może on skurczyć się nawet do kilkudziesięciu minut. W niektórych przypadkach stan akumulatora nawet nie pozwoli na uruchomienie komputera. Dzieje się tak dlatego, że z czasem i liczbą kolejnych doładowań pojemność baterii zmniejsza się.

Kiedy akumulator się zużyje?

Producenci różnie określają żywotność zasilania bateryjnego. Liczba pełnych cykli, czyli rozładowań i doładowań akumulatora, przy których zachowa on sprawność bliską 100% waha się od około stu do kilkuset, a nawet tysiąca. Oznacza to jednak, że codziennie rozładowując baterię notebooka tylko raz będziemy cieszyć się jej pełną sprawnością najwyżej trzy lata. Okres ten może się jednak skrócić przy intensywniejszym użytkowaniu urządzenia.

Oryginał czy zamiennik?

Jeśli uznamy, że nasz komputer przenośny zasługuje na nowe zasilanie bateryjne staniemy przed wyborem – czy kupić oryginalną część, sygnowaną przez producenta czy zdecydować się na zamiennik. Pierwszą, najbardziej zwracającą uwagę różnicą będzie dysproporcja ceny. Akumulatory oryginalne kosztują wielokrotność ceny zamienników – ich zakup może kosztować do kilkuset złotych. Ważnym jest jednak, że w przypadku stosowania części oryginalnych producent zapewnia ich pełną kompatybilność z laptopem i prawidłowe działanie urządzenia, zgodne ze specyfikacją.

Jeśli zamiennik – to jaki?

Jeśli zdecydujemy się na delikatniejszy dla naszego portfela zakup zamiennika, to warto zwrócić uwagę na jego markę. Bardzo często najlepszym wyborem będzie wyrób producenta, która wytwarza akumulatory do różnych urządzeń (prócz laptopów także np. smartfonów) i ma dobrą reputację na rynku. Przyda się zorientowanie w opiniach dotychczasowych klientów i ich ocena jakości baterii. Zamiennik sprawdzonego producenta może być droższy od innych, jednak jego cena nie powinna być wyższa niż kilkanaście procent od tych najtańszych, a dzięki takiemu wyborowi z dużym prawdopodobieństwem możemy cieszyć się wydajnością porównywalną do tej, którą charakteryzują się oryginalne produkty.

Gwarancja

Przez zakupem zamiennika sprawdźmy w warunkach gwarancji naszego laptopa (jeśli jej okres jeszcze nie upłynął), czy zastosowanie zamiennika nie spowoduje jej utraty.

O czym warto pamiętać?

Decydując się na zakup nowego akumulatora do laptopa możemy stanąć przed wyborem jego pojemności. Nierzadko zarówno producenci oryginalnych części, jak i wytwórcy zamienników decydują się na udostępnienie wersji z większą liczbą ogniw zasilających, a co za tym idzie dających możliwość dłuższej pracy bez zasilania zewnętrznego. Należy się jednak wtedy liczyć z podwyższoną wagą i rozmiarami akumulatora, co zmniejszy mobilność komputera. Niedocenianym, lecz istotnym czynnikiem wydłużającym żywotność zasilania bateryjnego jest to, czy pracując dłużej na zasilaniu zewnętrznym odłączamy (wyjmujemy) akumulator z notebooka. Pamiętając o tej czynności możemy przedłużyć jego sprawne działanie nawet kilkukrotnie, gdyż nie powodujemy ciągłych, niewielkich rozładowań i doładowań.

28 KOMENTARZE

 1. 《539彩券:台灣的小確幸》

  哎呀,說到台灣的彩券遊戲,你怎麼可能不知道539彩券呢?每次”539開獎”,都有那麼多人緊張地盯著螢幕,心想:「這次會不會輪到我?」。

  ### 539彩券,那是什麼來頭?

  嘿,539彩券可不是昨天才有的新鮮事,它在台灣已經陪伴了我們好多年了。簡單的玩法,小小的投注,卻有著不小的期待,難怪它這麼受歡迎。

  ### 539開獎,是場視覺盛宴!

  每次”539開獎”,都像是一場小型的節目。專業的主持人、明亮的燈光,還有那台專業的抽獎機器,每次都帶給我們不小的刺激。

  ### 跟我一起玩539?

  想玩539?超簡單!走到街上,找個彩券行,選五個你喜歡的號碼,買下來就對了。當然,現在科技這麼發達,坐在家裡也能買,多方便!

  ### 539開獎,那刺激的感覺!

  每次”539開獎”,真的是讓人既期待又緊張。想像一下,如果這次中了,是不是可以去吃那家一直想去但又覺得太貴的餐廳?

  ### 最後說兩句

  539彩券,真的是個小確幸。但嘿,玩彩券也要有度,別太沉迷哦!希望每次”539開獎”,都能帶給你一點點的驚喜和快樂。

 2. … [Trackback]

  […] There you will find 3261 additional Information to that Topic: tvknet.pl/nowy-akumulator-do-uzywanego-laptopa-wydluz-czas-pracy-swojego-komputera/ […]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here