Najlepiej sprzedające się konsole w 2021 roku

28
934
Najlepiej sprzedające się konsole w 2021 roku

W listopadzie 2020 roku Microsoft oraz Sony rozpoczęło swoją wielką walkę o zwycięstwo w najnowszej generacji konsol. Wiele kontrowersji, wiele pokazów wciągających bądź odrzucających od danej firmy, a co najgorsze — wiele informacji płynących z elektromarketów o tym, że nie ma towaru na stanie. Tak wyglądały pierwsze miesiące walki o najnowsze konsole. A jak ma się to teraz, po ponad pół roku od daty wydania PlayStation 5 oraz Xbox Series X|S?

Jak ma się Sony?

12 listopada 2020 roku, czyli dwa dni po wydaniu konsoli od Microsoftu, Sony wyruszyło na podbój rynku konsolą PlayStation 5. Wersja z napędem, jak i wersja na cyfrowe tytuły oscylowały w okolicach 2 tysięcy złotych w dniu premiery, co wcale nie zniechęciło łowców okazji do zdobycia jednego egzemplarza dla siebie. Wszystkie dostępne egzemplarze rozeszły się w przedsprzedaży, a do dzisiejszego dnia w wielu sklepach z elektroniką trzeba oczekiwać na informacje o dostawie nowej porcji konsoli od japońskiego koncernu. Nie ma więc co się dziwić, że do lipca 2021 konsola ta ma już sprzedanych ponad 10 milionów egzemplarzy na całym świecie, co uczyniło PS5 najszybciej sprzedającą się konsolą od tej firmy. Pokonała o jeden miesiąc konsolę PlayStation 4. Mimo wszystko wciąż nie można mówić, że prognozuje się dla PS5 pobicie innych rekordów. W końcu PlayStation 4 pomimo szybkiemu sprzedaniu się wielu egzemplarzy nie udało się pokonać rekordu konsoli PlayStation 2, która do dzisiejszego dnia przez wiele portali związanych z elektroniką uznawana jest za najlepiej sprzedającą się konsolę w skali światowej (niektórzy spekulują w kwestii uwzględniania PS4 wraz z wersją PRO w rankingach).

Jak natomiast trzyma się konkurencja – Microsoft?

Satya Nadella, dyrektor generalny Microsoftu wspomniała podczas jednego spotkania wprost, że ich koncern nie poległ w tej walce, tak jak miało to miejsce w przypadku Xbox One vs PlayStation 4. Xbox Series X oraz Xbox Series S to obecnie najlepiej sprzedające się konsole w historii firmy Microsoft, aczkolwiek nie otrzymaliśmy dokładnego raportu sprzedaży. Wiemy natomiast, że jeszcze w czerwcu konsola miała 5,5 milionów posiadaczy, co pozwoliło uplasować ją na trzecim miejscu wśród obecnie najpopularniejszych konsol na świecie. Niestety w związku z brakiem na chwilę obecną dokładnych raportów, nie jesteśmy w stanie określić, która z wersji konsoli przyciąga większość graczy — czy są oni skupieni jednak na najlepszej technologii i planują wyciągnąć z konsoli jak najwięcej, czy jednak są graczami, którzy mają nieco mniejsze wymagania, lecz wciąż przewyższające Xbox One. Skoro już o poprzedniej generacji mowa, liczymy, że najnowsza konsola osiągnie większy sukces niż poprzedniczka, która przez cały swój „żywot” osiągnęła wynik 51 milionów sprzedanych egzemplarzy, gdzie konkurent ze swoim PlayStation 4 miał wynik powyżej 113,5 miliona.

Ranking sprzedanych konsol w historii

Obecnie żadna z dwóch wyżej wymienionych konsol nie ma okazji pojawić się jeszcze w rankingu najlepiej sprzedających się konsol wszechczasów. Zrobiła to inna japońska produkcja, podbijając rynek na całym świecie — chodzi o Nintendo z konsolą Nintendo Switch. Jeszcze przed premierą konsol Sony i Microsoftu, Nintendo ze swoją najnowszą konsolą zajęło 7 miejsce w rankingu, posiadając prawie 62 miliony sprzedanych egzemplarzy. Nintendo zajęło również kolejne miejsca w „topce” – do listopada 2020 roku na 8 miejscu znajdowała się konsola NES (Nintendo Entertainment System), a miejsce niżej SNES (Super Nintendo Entertainment System). Mimo wszystko ich konsola Nintendo Wii wciąż zawzięcie walczy o podium, zajmując 4 miejsce (ciężko w to uwierzyć zważywszy na fakt, iż Wii nie miało wielkiego powodzenia na rynku polskim). Na końcu listy 10 najlepiej sprzedających się konsol, pojawił się Xbox One, lecz jeszcze ze starym wynikiem 48,5 miliona egzemplarzy, gdzie poprzednik — Xbox 360 znajduje się dużo wyżej, gdyż na 6 miejscu posiadając 85,8 miliona sprzedanych egzemplarzy.

Niestety bądź „stety”, do listopada 2020 roku w rankingu dominuje Sony i to z każdą stacjonarną konsolą, jaką wydali. Mamy PlayStation na miejscu 3 (to z tą konsolą walczy Nintendo Wii) posiadając 102,5 miliona sprzedanych konsol (a ta liczba rośnie, gdyż w elektromarketach dostępne jest Sony PlayStation Classic w kwocie około 299 zł). Pod Nintendo Wii natomiast pojawiła się PlayStation 3 z wynikiem 87,4 miliona zakupionych egzemplarzy. Przedostatnia generacja konsoli od Sony – PS4 – 113,5 miliona sprzedanych egzemplarzy. I na samym szczycie, jak już wspominaliśmy wcześniej, pojawia się niepokonana od lat konsola PlayStation 2, która do jesieni zeszłego roku miała na liście 157,7 miliona sprzedanych konsol.

28 KOMENTARZE

  1. Read information now. п»їMedicament prescribing information.
    stromectol price
    Comprehensive side effect and adverse reaction information. Some are medicines that help people when doctors prescribe.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here