Litograficzny przełom technologiczny w badaniach- IBM zaprezentował 2-nanometrowy procesor przyszłości (wpis na bloga lub do portalu z newsami, formatowanie tekstu BBCODE 1x nagłówek h1, 2x h2)

59
532
Litograficzny przełom technologiczny w badaniach- IBM zaprezentował 2-nanometrowy procesor przyszłości (wpis na bloga lub do portalu z newsami, formatowanie tekstu BBCODE 1x nagłówek h1, 2x h2)

Litograficzny przełom technologiczny w badaniach- IBM zaprezentował 2-nanometrowy procesor przyszłości

Firma IBM odsłoniła karty i zaprezentowała światu 2-nametrowy procesor przyszłości. Nieustannie postępujący proces litograficzny gdzie w dziedzinie produkcji układów scalonych pozwoli firmie na osiągnięcie skoku technologicznego, stanowi jest to wielki krok do przodu dla całej branży IT, albowiem przyniesie on w najbliższym czasie spore możliwości zastosowania samego układu.

DWUNANOMETROWY LITOGRAFICZNY PRZEŁOM

Aktualna precyzyjniejsza skala litograficznej technologicznej produkcji dzisiejszych produkowanych procesorów pozwala na umieszczenie na jednej tafli krzemu większej tranzystorów przy równoczesnym zachowaniu mniejszej objętości (rozmiarów) układów. Czynnik ten bezpośrednio przekłada się na sprawność jednostki obliczeniowej, a także w pewnym, stopniu na jej wydajność. Niegdyś amerykańska firma IBM , a obecnie pod dowództwem Chin, naprawdę dokonała prawdziwego przełomu technologicznego.

Firma poinformował świat za pośrednictwem mediów, że udało jej się zaprojektować i skonstruować prototyp pierwszego mikroprocesora wykorzystującego 2-nanometrowy proces technologiczny . Docelowo jednostka logiczna ma być o 45 proc. wydajniejsza w porównaniu do 7-nanometrowego CPU. Dodatkowo nowe procesory wytwarzane w litograficznej technologicznej produkcji mają dysponować aż 75 proc. większą sprawnością , czyli być efektywniejszymi energetycznie.

DAWNIEJ MASOWA PRODUKCJA UKŁADóW PóŁPRZEWODNIKOWYCH, A DZISIAJ BADANIA ROZWOJOWE DLA PARTNERóW BIZNESOWYCH

IBM nie podzielił się informacjami z dziennikarzami dodatkowymi bardziej szczegółowymi informacji na temat nowego układu. Prawdopodobne jest, że jego możliwości są dość ograniczone. Co nie zmienia faktu, że osiągnięcie jest przełomowe. Firma słynącą kiedyś z produkcji m.in. układów scalonych w obecnej chwili nie zajmuje się produkcją procesorów , nie wytwarza ich od dawna. Jej inżynierowie natomiast prowadzą badania, aby potem sprzedawać wiedzę swoim partnerom biznesowym tj. Samsung i Intel. IBM teraz to jedno z wiodących centrów badawczych nad technologią półprzewodników. Przypomnijmy, że włodarze firmy sprzedali fabrykę w 2014 roku. Od tamtej pory jej centra technologiczno- badawcze rozwijają samą technologię – w tym zapoczątkowany w ostatnim czasie 2-nanometrowy proces technologiczny , na którym w niedalekiej przyszłości skorzysta cała branża IT oraz mobilnej rozrywki.

WAŻNE!: Warto mieć jednak na uwadze, że sama wiedza w zakresie projektowania procesorów nie wystarczy, żeby móc uruchomić pełną parą produkcję danego układu scalonego. Pamiętajmy jeszcze, że procesor jest czymś więcej niż tylko zbiorem powiązanych ze sobą tranzystorów. Obok samej technologicznej wiedzy dot. półprzewodników, sam producent musi dysponować technologiczną zdolnością, czyli infrastrukturą w celu uruchomienia masowej produkcji tak gęsto upakowanych tranzystorów. Niewątpliwie takiej dostępnej od ręki infrastruktury wymaga 2-nanometrowy proces technologiczny .

KRóTKIE PODSUMOWANIE
Jakby na to nie spojrzeć, obojętnie z której strony, to kamień milowy w stronę sprawniejszych i lepszych układów logicznych został rzucony. Jednakże pamiętajmy jest to tylko jeden z kilku skomplikowanych elementów całej tej technologicznej układanki

59 KOMENTARZE

  1. After 1 year of follow up, an early analysis showed the women who got Herceptin had a 46 lower risk of recurrence compared to those who didn t get Herceptin buy generic cialis Replacing deficient magnesium may improve conditions such as heart disease and diabetes, as well as symptoms of magnesium deficiency

  2. For A, B, and D, the average number of unlaid eggs 95 confidence interval, eggs with eight cells or fewer arrowheads, eggs with greater than eight cells arrows, and the vulva asterisk are as indicated propecia pharmacy It is not used for the prevention of malaria

  3. I’ll right away snatch your rss feed as I can’t in finding your e-mail subscription hyperlink or newsletter service. Do you have any? Kindly permit me know so that I could subscribe. Thanks.

  4. Nie mogę sobie wyobrazić lepszego miejsca do odwiedzenia w sieci – ten blog to prawdziwa skarbnica wiedzy i inspiracji, gdzie każdy artykuł przynosi nowe spojrzenie na tematy, które mnie interesują, i zachęca do refleksji nad nimi, co sprawia, że codziennie wracam tu z jeszcze większym zaciekawieniem i oczekiwaniem na kolejne wpisy!

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here