Karty pamięci – o czym pamiętać, kiedy wybieramy kartę pamięci do telefonu?

28
156

Karty pamięci to urządzenia, bez których pracy nie mogliby wyobrazić sobie chociażby fotografowie czy filmowcy. Ich zastosowanie jest jednak również spotykane w przypadku, kiedy chcemy zwiększyć pojemność magazynu plików w naszym smartfonie. O czym należy wówczas pamiętać? Co warto wiedzieć o kartach MicroSD, kiedy chcemy znaleźć idealną kartę pamięci do telefonu? Za chwilę odpowiemy na to pytanie – zapraszamy do czytania!

Karty pamięci a chmury – dlaczego wciąż warto postawić na fizyczny nośnik pamięci?

Na samym początku trzeba się zastanowić, dlaczego w ogóle warto wybierać karty pamięci w sytuacji, kiedy obecna technologia oferuje nam możliwość przesyłania i składowania plików na zewnętrznych serwerach. Rzeczywiście pojawienie się tej możliwości znacznie wpłynęło na kwestię tego, jak obecnie wygląda nasza praca z danymi i często dodatkowe karty SD nie będą potrzebne. Czy jednak na pewno?

Pamiętajmy, że dostęp do danych w chmurze mamy jedynie w sytuacji, kiedy mamy dostęp do internetu. Jej użycie jest również niemożliwe w przypadku niektórych zadań, takich jak chociażby nagrywanie filmów. Dysponując fizyczną kartą MicroSD, jesteśmy w stanie natychmiastowo zapisywać wszystkie nasze pliki w oferowanej przez nią przestrzeni, co byłoby bardzo trudne w przypadku chmury. W jej przypadku konieczne będzie ręczne przeniesienie wszystkich naszych nagrań, kiedy tylko skończy się miejsce w naszym smartfonie.

Powodów, dla których warto postawić na tradycyjne karty SD nawet obecnie, jest znacznie więcej, nie będziemy się dzisiaj jednak nimi zajmować. Zamiast tego zwrócimy uwagę na to, w jaki sposób można znaleźć odpowiednią dla nas kartę pamięci do telefonu. Jakie jej parametry uwzględnić przy wyborze?

Karty pamięci – najważniejsze cechy przy wyborze

Ze względu na to, że przeznaczeniem karty MicroSD jest przechowywanie danych, w pierwszej kolejności powinniśmy zwrócić uwagę na oferowaną przez nią pojemność. Bardzo ważną kwestią jest tutaj fakt, że więcej nie zawsze oznacza lepiej. Dlaczego?

Nie jest to bezpośrednia wina kart pamięci, ale raczej naszych telefonów. Każdy z nich ma konkretne rodzaje kart, jakie może obsłużyć i chodzi tutaj również o ich pojemność. W praktyce, jeśli więc wybierzemy kartę przykładowo 128GB, natomiast nasz smartfon pozwala na obsługę jedynie modeli kart SD 64GB, nie będziemy mogli skorzystać z naszej nowej karty. Zawsze musimy sprawdzić, jakie możliwości ma nasz smartfon w tym zakresie, jeśli nie chcemy narazić się na przykre rozczarowania.

Karta pamięci do telefonu powinna również charakteryzować się szybkim przesyłaniem i odbieraniem danych. To zdecydowanie jeden z jej najważniejszych parametrów, więc absolutnie nie możemy go zlekceważyć. Będzie to miało tym większe znaczenie, im bardziej wymagające zadania przeznaczymy dla naszego smartfona. Jeśli przykładowo karta służy nam do umieszczania na niej wykonanych zdjęć, jej szybkie działanie pozwoli wygodniej i bardziej komfortowo otwierać, przeglądać i edytować pliki.

Wybór karty pamięci do telefonu nie jest taki skomplikowany, jeśli weźmiemy pod uwagę głównie nasze preferencje i możliwości technologiczne. Zdecydowanie warto wyposażyć się chociaż w jedną kartę SD, która może nas ocalić w sytuacji, kiedy nagle zabraknie nam internetu lub na której będziemy mogli bezpiecznie przechować nasze pliki.

 

Artykuł przygotowano w ramach płatnej współpracy z Samsung Electronics Polska.

28 KOMENTARZE

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here