Karta pamięci do telefonu – jaką kartę pamięci wybrać?

10
152

Nowoczesne smartfony mają mnóstwo funkcji i bardzo często zastępują inne urządzenia np. komputery czy aparaty fotograficzne. Jeśli ktoś intensywnie korzysta ze swojego telefonu, zapewne prędzej czy później zapełni wbudowaną pamięć na dane. Co wtedy zrobić? Kasować dane? Nie, wybrać odpowiednią kartę pamięci!

Karta pamięci do telefonu – jaką wybrać?

Wbrew pozorom wybór odpowiedniej karty pamięci do telefonu nie jest taki oczywisty. Nie dość, że w ofercie marki Samsung znajdziemy wiele najróżniejszych modeli o różnych parametrach, to na dodatek warto ocenić swoje wymagania oraz możliwości smartfonu. Nieco starsze urządzenia nie obsługują bardzo dużych pojemności czy też wysokich transferów, jakie oferują topowe modele np. PRO Plus. Poza tym nieco inny model wybiorą miłośnicy mobilnej fotografii czy gier, a inny użytkownicy profesjonalni, dla których priorytetem jest przede wszystkim bezpieczeństwo danych.

Ponadprzeciętna trwałość dla profesjonalistów

Jeśli ktoś bardzo często nagrywa, robi zdjęcia, wymienia dane w smartfonie, korzysta z mobilnej nawigacji, monitoringu – mówiąc w skrócie – bezustannie zapisuje, kasuje i nadpisuje dane na karcie pamięci, powinien zwrócić uwagę na model PRO Endurance o pojemności 32, 64, 128 lub 256 GB. To bardzo zaawansowane rozwiązanie, które jest dedykowane między innymi urządzeniom monitoringowym, które cały czas zapisują dane na karcie. To opracowana z myślą o długotrwałej sprawności karta Samsung PRO Endurance, przystosowana do bardzo intensywnego użytkowania bez ryzyka utraty sprawności nawet po wielu latach eksploatacji. Karty tego typu wytrzymują nawet 140 000 godzin (ponad 16 lat) rejestracji filmów i nadpisywania danych. O sprawności i jakości może świadczyć ograniczona gwarancja na okres do 5 lat.

Szybkość i jakość dla zaawansowanych twórców

W ofercie marki Samsung jest również karta pamięci microSD z serii EVO Plus o pojemności 64, 128, 256 a nawet 512 GB. To rozwiązanie dla bardzo wymagających, którzy nie chcą się godzić na żadne kompromisy tylko korzystać ze swojego urządzenia mobilnego w pełni jego możliwości. Karta pamięci EVO Plus jest zgodna ze standardami UHS-I i klasą szybkości U3 (Klasa 10) co oznacza szybkości transferów do 130 MB/s. To oznacza, że nawet zdjęcie wykonane w wysokiej rozdzielczości lub film nagrany w 4K zapisze się szybko w pamięci, co pozwoli od razu przejść do kolejnego ujęcia.

Najszybsze karty dla najbardziej wymagających

Na uwagę zasługują również karty microSD dla najbardziej wymagających, którzy oczekują pojemności i maksymalnych transferów. Model PRO Plus dostępny jest w wariantach o pojemności 128, 256 oraz 512 GB. Linia PRO Plus oferuje nie tylko największe pojemności, ale również rewelacyjne transfery danych – do 160 MB/s w odczycie i do 120 MB/s w zapisie. Kopiowanie filmów w wysokiej rozdzielczości, zapisywanie zdjęć, instalacja najbardziej wymagających gier – to wszystko nie jest wyzwaniem dla tych kart microSD. Wykorzystaj pełnię potencjału swojego zaawansowanego smartfona lub tabletu!

Artykuł przygotowano w ramach płatnej współpracy z Samsung Electronics Polska.

10 KOMENTARZE

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here