Głośniki komputerowe z kilku półek cenowych, które warto rozważyć

2635
8421
Głośniki komputerowe z kilku półek cenowych, które warto rozważyć

Szukasz głośników komputerowych, które uzupełnią domowe centrum rozrywki? Poniżej przedstawionych jest kilka modeli z zupełnie różnych klas i półek cenowych. Są to jednak wyselekcjonowane urządzenia, które zbierają pozytywne opinie i nie zrujnują domowego budżetu. Skupimy się na zestawach 2.0 (głośniki stereo), które nie wymagają instalacji dodatkowego subwoofera i dają bardzo naturalny, przyjemny dla ucha dźwięk.

Zestaw głośników stereo, który nie wymaga dużo miejsca – Logitech Z206

Za około 200 złotych staniemy się posiadaczami podstawowego zestawu głośników stereo produkcji Logitecha. To nowoczesne głośniki posiadające szereg zalet. Niewielkie membrany głośników może nie wygenerują powalającego basu, jednak przy odsłuchu dźwięku w domowych warunkach (na niewielkiej głośności) większość użytkowników uzna je za wystarczające. To dźwięk o kilka klas lepszy od tego wydobywającego się z głośniczków jakiegokolwiek laptopa, czy telefonu komórkowego. Głośniki posiadają złącze AUX (jack 3,5 mm), możliwość podłączenia przez Bluetooth oraz wyjście słuchawkowe.

Microlab Solo 6C, Microlab Solo 7C – potwory w dobrej cenie

Fanów mocnego brzmienia na pewno zaciekawią propozycje mało znanej firmy Microlab. Głośniki z serii „Solo” to potężne konstrukcje zamknięte w sporych rozmiarów obudowach. Jeżeli zajmowana ilość miejsca nie jest przeszkodą, zakup tych głośników okaże się dla miłośników mocnych wrażeń dobrym rozwiązaniem. Microlaby Solo to przemyślana konstrukcja, łącząca w każdej kolumnie kilka głośników – dużej średnicy głośnik średnio-niskotonowy oraz odpowiadające za wysokie tony tweetery. Taki zestaw, uzupełniony o dogodne funkcjonalności, jak połączenie Bluetooth, sterowanie z pilota i regulacja tonów, może z powodzeniem pełnić rolę prostego zestawu stereo. Koszt nowej pary głośników Microlab Solo 6C to niecałe 500 złotych. Ze względu na świetne opinie na temat tych głośników często istnieje jednak problem z dostępnością.

Edifier R180DB – studyjna jakość

Producent reklamuje ten komplet głośników jako zestaw zbliżony do tych stosowanych w studiach nagraniowych. To czysty dźwięk i naturalne oddanie barwy przy zachowaniu zbalansowanej charakterystyki przekazywanego sound’u. Zestaw wyposażony w pilota i wyglądający na prawdę elegancko (drewniana obudowa i designerskie osłony membran) kosztuje niecałe 600 złotych.

Creative Gigaworks T20 II – małe, ale mocne

Zestaw małych, dwudrożnych głośników produkcji Creative. To konstrukcja 2.0 o niewielkich rozmiarach, przypominająca wspomniany na początku tekstu model Logitecha. Dzięki zastosowaniu opatentowanego przez Creative rozwiązania „BasXPort” te małe, biurkowe głośniczki zapewniają bardzo dobrą jakość basu przy odsłuchu na niewielkich głośnościach. To już druga odsłona tego modelu, a poprzednik nagradzany był licznymi nagrodami w branżowych konkursach. Cena to około 300zł i te głośniki z całą pewnością są tego warte.

Istnieje mocniejsza odmiana tych głośników – Creative Gigaworks T40 II. Zamiast 28W generują moc 32W i choć różnica w mocy nie wydaje się znacząc, grają naprawdę wyśmienicie. Cena niestety zbliża się do 500 złotych.

2635 KOMENTARZE

  1. Monitoruj telefon z dowolnego miejsca i zobacz, co dzieje się na telefonie docelowym. Będziesz mógł monitorować i przechowywać dzienniki połączeń, wiadomości, działania społecznościowe, obrazy, filmy, WhatsApp i więcej. Monitorowanie w czasie rzeczywistym telefonów, nie jest wymagana wiedza techniczna, nie jest wymagane rootowanie.

  2. I am also writing to make you understand what a remarkable discovery my princess found reading through your site. She figured out a good number of details, including what it’s like to have an incredible giving heart to have other people clearly learn a variety of complex matters. You truly exceeded visitors’ expected results. Many thanks for offering those effective, trusted, informative and as well as unique tips about this topic to Julie.