Gdzie na świecie za nieruchomości zapłacimy najwięcej?

26
547

Gdzie na świecie za nieruchomości zapłacimy najwięcej?

Punkt widzenia zależy od punktu siedzenia…chyba każdy zna to bardzo słynne powiedzenie, które naprawdę świetnie pasuje do cen nieruchomości na świecie. W Polsce mówi się dzisiaj, że nieruchomości są dość drogie i po części jest to prawda. Niestety przeciętnie zarabiająca osoba w Polsce jest w stanie w dużym mieście najczęściej kupić sobie jedynie pół metra nieruchomości, oczywiście biorąc pod uwagę jedną pensję. Bez wątpienia dla nas ceny są wysokie. Inaczej na to może patrzeć jednak osoba mieszkająca poza granicami naszego kraju. W wielu miejscach świata ceny są wielokrotnie wyższe, a więc ktoś taki kupując mieszkanie w Polsce uważa to za niesamowitą okazję. Bez wątpienia jednak na świecie mamy kilka miejscowości, które znacznie odstają od reszty pod względem cen mieszkań. Gdzie w takim razie zapłacimy najwięcej?

Hongkong i Monako to absolutni liderzy

Biorąc pod uwagę cały świat to bez wątpienia nie można przejść obok Hongkongu oraz Monako, mówiąc oczywiście o cenach mieszkań. W tych dwóch miejscach spotkamy się bowiem z najwyższymi cenami nieruchomości na całym świecie. Jeśli chodzi o najdroższą nieruchomości do kupienia na świecie to taką mamy w Monako. Na szczycie ogromnego wieżowca Tour Odeon znajduje się apartament rozmieszczony na 5 piętrach, którego łączna powierzchnia ma 3.3 tys. mkw. Jeśli ktoś jest zainteresowany kupnem tej nieruchomości to wystarczy, że będzie dysponował kwotą 300 milionów euro, gdyż na tyle został wyceniony ten lokal. Z kolei w Hongkongu, mamy dzisiaj na sprzedaż lokal mający tylko niecałe 100mkw, co jest niczym w porównaniu z poprzednią nieruchomością. Cena i tak jest zabójcza. Przeliczając tamtejszą walutę na złotówkę przyjdzie nam zapłacić z to małe mieszkanie ponad 25 milionów złotych.

Europa także dobrze się ceni

Również w Europie znajdziemy nieruchomości, których cena przyprawia o ból głowy. W Paryżu mamy rezydencję w XVIII wiecznym budynku o powierzchni 700mkw plus 300mkw ogrodu. Zainteresowany będzie musiał za nią zapłacić ponad 12 milionów euro. W Genewie z kolei dom o powierzchni 400mkw kosztuje, niebagatelne, 7.3 miliona euro. W zestawieniu znalazł się jeszcze Londyn, i to na 3 miejscu, zaraz po Hongkongu. Dwupoziomowy apartament liczący sobie 300mkw użytkowej powierzchni to wydatek tylko 76 milionów złotych. Warto pomyśleć o tych nieruchomościach narzekając na nasze ceny.

26 KOMENTARZE

  1. … [Trackback]

    […] Read More to that Topic: tvknet.pl/gdzie-na-swiecie-za-nieruchomosci-zaplacimy-najwiecej/ […]

Comments are closed.