Dzierżawa drukarek – co się na nią składa?

0
86
dzierżawa drukarek

Powoli na polskim rynku zaczyna popularność zyskiwać konsumencki wynajem sprzętów elektronicznych (np. konsol czy smartfonów). O ile w przypadku osób prywatnych jest to relatywnie nowy koncept, tak w przypadku firm jest wykorzystywany na ogromną skalę od wielu lat.

Wynajem, leasing czy też dzierżawa różnego rodzaju sprzętu biurowego to w wielu przypadkach po prostu tańsze i wygodniejsze rozwiązanie niż zakup go na własność. Często spotykaną opcją jest przykładowo dzierżawa drukarek. Co dokładnie składa się na taką usługę? Na jakie benefity można liczyć? Sprawdź!

Dzierżawa drukarek obejmuje też m.in. serwisowanie

Dzierżawa sprzętu biurowego nie działa w ten sposób, że urządzenia są dostarczane firmie i dalej jest ona już pozostawiana sama sobie do końca okresu przewidzianego umową (nie jest on taki sam dla wszystkich – zwykle firmy oferujące dzierżawę są skłonne podchodzić do tej kwestii indywidualnie).

W rzeczywistości dzierżawa drukarek obejmuje także masę różnych dodatkowych usług i benefitów, które sprawiają, że jest to jeszcze korzystniejsze rozwiązanie. Ich dokładny katalog zależy od aktualnej oferty danej firmy oferującej dzierżawę, natomiast można wyróżnić kilka przykładów, które zdarzają się najczęściej i są najbardziej przydatne.

Są to między innymi codzienne wsparcie techniczne, które pomoże w razie jakichkolwiek problemów z urządzeniem, a także serwisowanie (w ramach którego wykorzystywane są oryginalne, wysokiej jakości części, a nie jakiekolwiek zamienniki) – bez dodatkowych opłat. Inne ciekawe bonusy to chociażby wliczona w koszta instalacja sprzętu i nieodpłatne materiały eksploatacyjne (toner, bębny).

Krótko mówiąc, dzierżawa jest rozbudowaną usługą, w ramach której można liczyć na kompleksowe wsparcie w różnych kwestiach. Dzięki temu stanowi ona wartościową alternatywę dla zakupu własnej drukarki, w przypadku której takimi kwestiami, jak chociażby zakup materiałów eksploatacyjnych, będzie trzeba zajmować się samodzielnie.

Na co zwracać uwagę, wybierając drukarkę do dzierżawy?

Firmy oferujące usługę dzierżawy drukarek posiadają w swojej ofercie z reguły co najmniej kilka urządzeń do wyboru. Różnią się one takimi kwestiami, jak miesięczna wydajność, szybkość drukowania, pojemność pojemnika na papier, waga czy rozmiary.

Nie ma jednej drukarki, która byłaby idealna dla wszystkich firm. Początkująca firma, dysponująca niewielkim biurem i drukująca stosunkowo niewiele, będzie potrzebowała innego sprzętu niż wielka korporacja, drukująca codziennie setki stron. Najlepiej kierować się rekomendacjami ekspertów, aby na pewno wybrać taki model, który będzie w stu procentach odpowiadał oczekiwaniom i potrzebom firmy.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here