Dokumentacja – budowa i architektura

29
1775

Dokumentacja – budowa i architektura

Jak sama nazwa wskazuje, aby mogła powstać nowa budowa, czy też zagospodarowana prawidłowo przestrzeń muszą istnieć dwie zasadnicze dziedziny wiedzy, budowlana oraz architektoniczna?

Architektura oraz pokrewna jej dziedzina budowlana w swej codziennej pracy bazują przede wszystkim na projektach o charakterze graficznym. Każdy projekt graficzny, który to wykonuje się przed rozpoczęciem wykonywania powierzchni czy też budynku zawiera w sobie bardzo wielką ilość elementów. Takimi elementami są na przykład forma, tekstura, światło, czy też materiały, z jakich budynek ma zostać wykonany. Dodatkowo w projektach uwzględnia się także koszt wytworzenia, a także wszelkie limity, które to mają charakter techniczny oraz technologiczny. Oczywiście architektura to także aspekt estetyczny, bowiem to zasadniczo różni ją od inżynierii.

Prace te każdego dnia są dla nas niezwykle ważne, a dzieje się tak, dlatego, że z ich pomocą możemy mówić o szeregu różnorodnych osiągnięć. Dzięki architekturze, bowiem zostało stworzone na przykład Koloseum w Rzymie, a także wiele współczesnych budowli monumentalnych.

29 KOMENTARZE

  1. … [Trackback]

    […] Here you will find 39875 additional Information to that Topic: tvknet.pl/dokumentacja-budowa-i-architektura/ […]

Comments are closed.