Dobry monitor do gier a budżet — kiedy warto zapłacić więcej?

181
771
Czy monitor gamingowy 144hz to dobry wybór do gier_

Przy wyborze nowego monitora do gier ciężko jest znaleźć tak ważne, a jednocześnie niedoceniane kryterium wyboru, jakim jest budżet. Chociaż każdy gracz marzy o sprzęcie z górnej półki, to nie każdy może sobie na to pozwoli. Zastanówmy się zatem, czy dobry monitor do gier zawsze musi być kosmicznie drogi? Czy w ofercie są opcje, które łączą świetną jakość z przystępną ceną dla osób o ograniczonym budżecie? Sprawdźmy!

Jaki monitor do gier wybrać w zależności od wielkości budżetu?

Wybierając monitor do gier zrób rozeznanie i określ, jaka wielkość monitora Cię interesuje. Przy ograniczonym budżecie warto zejść niżej z wymaganiami co do wielkości ekranu, ale nie rezygnować z dobrej rozdzielczości, czasu reakcji monitora i częstotliwości odświeżania obrazu, gdyż to one najmocniej wpływają na płynność, dynamikę i odwzorowanie kolorów na ekranie.

Przykładowo, monitor 27 cali do gier z odświeżaniem na poziomie 144 Hz możesz dorwać znacznie poniżej 1000 zł, dzięki czemu otrzymujesz bardzo dobrą jakość za rozsądne pieniądze. Jeśli Twój budżet jest jeszcze mniejszy, możesz sięgnąć nawet po model 24” również z odświeżaniem 144 Hz — jego cena może wynieść nawet do 700 zł. Warto jednak podkreślić, że niezależnie od rozmiaru matrycy dobry monitor do gier powinien mieć nie mniej niż 144 Hz w przypadku częstotliwości odświeżania obrazu.

Monitor do gier 240 Hz — czy i kiedy warto w niego zainwestować?

Na najwyższej półce cenowej znajdziesz modele LCD o ogromnym rozmiarze, ultrapanoramiczne, z zakrzywionym ekranem oraz o najwyższej jakości obrazu. Cena monitora z odświeżaniem 240 Hz również jest o wiele wyższa ze względu na to, że umożliwia wyświetlanie nawet do 240 klatek na sekundę. Pytanie, czy warto do niego dopłacić?

Monitor do gier 240 Hz sprawdzi się u graczy, którzy są w posiadaniu bardzo wydajnych podzespołów tj. procesor, karta graficzna czy RAM oraz tych, którzy nie chcą iść na żadne kompromisy. Tylko odpowiedni sprzęt pozwoli Ci wycisnąć maksimum możliwości z tego modelu. Jeśli zatem nie masz obecnie dostatecznie wydajnego sprzętu ani nie planujesz doinwestować podzespołów komputera w najbliższym czasie, nie skorzystasz ze wszystkich zalet tego monitora.

Podsumowanie

Dobry monitor do gier musi spełniać wymagania, jakie stawia przed nim użytkownik, gra komputerowa oraz działać kompatybilnie z resztą podzespołów komputera. Z tego powodu dobry wybór dla jednego gracza, może okazać się nietrafionym w przypadku innego. Nie bez znaczenia pozostaje również cena, ponieważ monitor do grania nie należy do najtańszych urządzeń. Zdecydowanie nie warto jednak rezygnować z dobrych parametrów monitora, bo to najważniejszy powód, dlaczego monitory gamingowe są tak dobre.

Artykuł przygotowano w ramach płatnej współpracy z Samsung Electronics Polska.

181 KOMENTARZE

  1. An outstandіng share! I have just forwarded this onto a friend who ԝas conducting a little research on this. I used to bе checking continuously this website and I’m inspired! I used to be seeking this particular info for a very lengthy time. I am linking to this great post on my site: https://www.health-hot.com Thanks and good luck.

  2. Ирригатор (также известен как оральный ирригатор, ирригатор полости рта или дентальная водяная нить) – это устройство, используемое для очистки полости рта. Оно представляет собой насадку с форсункой, которая использует воду или жидкость для очистки полости рта. Ирригаторы применяются для удаления зубного камня, бактерий и насадок из полости рта, а также для смягчения любых застывших остатков пищи и органических отходов. Ирригаторы применяются для профилактики и лечения различных патологий полости рта. Наиболее распространенные ирригаторы используются для удаления зубного камня, лечения десны, профилактики и лечения воспалений десен, а также для лечения пародонтита. Кроме того, ирригаторы используются для анестезии полости рта, а также для применения антибактериальных препаратов.. Click Here:👉 https://www.irrigator.ru/irrigatory-cat.html

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here