Awarie smartfonów, które doprowadzają nas do szału

137
502
Awarie smartfonów, które doprowadzają nas do szału

Pamiętasz jeszcze stare, poczciwe Nokie czy Sony Ericssony, które uchodziły za praktycznie niezniszczalne? To były fajne czasy, ale świat idzie do przodu i dziś większość z nas korzysta już ze smartfonów. Te stają się coraz wydajniejsze, mają coraz większe ekrany i zastępują nam kolejne urządzenia. Rozwój smartfonów ma jednak efekt uboczny: gwałtowny wręcz wzrost ich awaryjności.

Oto 5 najczęstszych awarii smartfonów, które niejednego właściciela doprowadzają do szału.

Szybko rozładowująca się bateria – czy można to uznać za usterkę? Zdania są podzielone. Trzeba bowiem zdawać sobie sprawę, że ogromny ekran + stały dostęp do sieci powodują znaczny wzrost prądożerności naszych smartfonów. Obecnie za dobry wynik uznaje się 2 doby pracy na pełnym naładowaniu. Oczywiście z czasem bateria traci swoją pojemność, co pociąga za sobą konieczność ładowania telefonu nawet 2 razy dziennie. Pomoże wymiana baterii, nawet na nieoryginalną.

Stłuczony ekran – smartfony są niestety bardzo delikatne i upadek na twarde podłoże z wysokości 1-2 metrów najczęściej powoduje trwałe uszkodzenie ekranu. Jeśli nie padł sensor, to wystarczy wymienić szybkę i po sprawie. Gorzej, jeśli ekran rozpadł się w pył pod wpływem np. nacisku. Wówczas wymiana całego podzespołu może być nawet nieopłacalna. Rada? Używaj pokrowca ochronnego, a jeśli masz bardzo cenny telefon, wykup ubezpieczenie.

Awaria włącznika – zmora szczególnie tańszych smartfonów. Przycisk do wygaszania ekranu i wzbudzania telefonu jest używany nawet kilkaset razy dziennie, co powoduje jego przyspieszone zużycie. Najczęściej dochodzi do przerwania styków – wówczas telefon staje się bezużyteczny. Naprawa jest tania, ale warto się także zabezpieczyć instalując w smartfonie aplikację do wzbudzania ekranu np. poprzez potrząśnięcie telefonem.

Problem z głośnikiem – jeśli nie słyszysz swojego rozmówcy i nie jest to odosobniony przypadek, najpewniej doszło do uszkodzenia głośnika. Czasami jednak wina leży po stronie systemu operacyjnego – na tę usterkę narzekają przede wszystkim posiadacze smartfonów zarządzanych przez Androida. Wówczas może pomóc aktualizacja lub twardy reset telefonu.

Telefon się zawiesza – problem praktycznie nieznany użytkownikom smartfonów od Apple, dość rzadki także w przypadku modeli pracujących pod Windowsem. Androidowe smartfony natomiast regularnie się zawieszają, szczególnie po zainstalowaniu masy aplikacji. Co na to poradzić? Jeśli masz możliwość wyjęcia baterii, to doraźnie rozwiąże problem. W przypadku modeli bez wyjmowanej baterii konieczne jest wykonanie twardego resetu (najczęściej kombinacja przycisków). Na dłuższą metę pomoże tylko gruntowne czyszczenie systemu.

Te awarie nie są niczym niezwykłym i większość z nich prędzej czy później przytrafi się każdemu właścicielowi nowoczesnego smartfona. Jedynym pewnym wyjściem jest powrót do starej komórki, np. Nokii 3310. Problem w tym, że te telefony osiągają absurdalnie wysokie ceny na portalach aukcyjnych. Z czegoś musi to jednak wynikać.

137 KOMENTARZE

  1. Thanks for every other informative site. The place else may just I get that kind of info written in such an ideal means? I’ve a undertaking that I’m simply now working on, and I’ve been on the look out for such information.

    my homepage : okbet online casino

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here