Architektura w sztuce – czyli o budowlach na płótnie

30
1382

Architektura w sztuce – czyli o budowlach na płótnie

Malowanie wielkich i kasowych budynków architektonicznych, to etap, który nigdy się nie skończy. Wśród dzieł sztuki, w każdej epoce, można znaleźć niesłychanie ciekawe dzieła architektoniczne.

Najważniejsze jest to, aby było ich wiele, a także, aby można było je tworzyć, wedle licznych dla siebie schematów. Dla nas architektura na obrazach, jest o tyle doskonała, kiedy użyta do niej zostaje perspektywa linearna, co najważniejsze bez najmniejszego użytku linijki. Jest to przyrząd, jaki przewidziano dla inżynierów i projektantów, lecz nie dla malarzy. Każdy z nas powinien na miarę możliwości pracować właśnie nad wieloma wyczynami architektonicznymi, gdyż dają nam one szansę na zdobycie wiedzy, jak i na pozyskanie jakościowych dzieł. Architektura zawsze może być dla nas inspiracją, szczególnie ta z dziel Canaletta, czy Michała Anioła.

Jest w niej sporo prawdy, kunsztu i dokładności, dzięki której można odwzorować liczne szczegóły. Podobnie jest tworzona architektura Rafaela Santiego, czy Leonarda da Vinci. W czołówce twórców, dość prosto jest znaleźć dla siebie miejsce, w którym można na bieżąco wykonywać liczne wzory, jak i tworzyć dzieła, nade wszystko dla nas intrygujące. Gdy stworzymy obraz, na którym znajdował się będzie budynek, dodatkowo wpłyniemy na piękno i na sztukę.

30 KOMENTARZE

 1. … [Trackback]

  […] There you will find 78558 additional Info on that Topic: tvknet.pl/architektura-w-sztuce-czyli-o-budowlach-na-plotnie/ […]

 2. … [Trackback]

  […] There you can find 44617 additional Info to that Topic: tvknet.pl/architektura-w-sztuce-czyli-o-budowlach-na-plotnie/ […]

 3. … [Trackback]

  […] Read More Information here on that Topic: tvknet.pl/architektura-w-sztuce-czyli-o-budowlach-na-plotnie/ […]

 4. … [Trackback]

  […] Read More Info here on that Topic: tvknet.pl/architektura-w-sztuce-czyli-o-budowlach-na-plotnie/ […]

Comments are closed.