Aplikacja webowa BIM – idealne narzędzie dla producentów i architektów

0
198
aplikacja webowa bim

Wykorzystywana w branży technologia BIM cieszy się coraz większą popularnością. Gwarancją jeszcze większych udogodnień jest aplikacja webowa BIM, która stanowi idealne narzędzie do komunikacji między architektami a producentami materiałów budowlanych. Co warto o niej wiedzieć?

Aplikacja webowa BIM – idealne narzędzie dla producentów i architektów

Dużym wyzwaniem w trakcie każdej inwestycji budowlanej i tworzenia projektu jest właściwy obieg informacji. Projektant lub architekt musi mieć pełną wiedzę na temat materiałów, jakie zostaną wykorzystane w przypadku danego projektu. Na szczęście współczesny rozwój technologii znacznie ułatwia tę kwestię i oferuje wspaniałe narzędzie do komunikacji producentów i architektów. Aplikacja webowa BIM to możliwość korzystania z rozwijającej się technologii BIM w niezwykle przystępny sposób. Dzięki niej cyfrowe budownictwo wchodzi na jeszcze wyższy poziom. Co sprawia, że producent materiałów budowlanych powinien w nią zainwestować? Odpowiedź na to pytanie znajdziesz w poniższym tekście. 

Do czego przydaje się aplikacja webowa BIM?

Aplikacja webowa BIM to narzędzie stworzone przede wszystkim z myślą o firmach zajmujących się produkcją różnego rodzaju materiałów wykorzystywanych w procesie budowy. Gwarantująca intuicyjną obsługę platforma internetowa umożliwia sprawną wymianę informacji między producentem, a architektami. Dzięki niej osoby zajmujące się tworzeniem projektu mają stały dostęp do informacji i parametrów dotyczących potrzebnych im materiałów budowlanych, wykończeniowych oraz instalacyjnych. Co więcej każdy dostępny w formie modelu BIM produkt może być wyszukany w szybkim tempie dzięki widocznym na platformie filtrom. Po znalezieniu potrzebnego materiału, architekt może szybko dołączyć go do projektu. 

Funkcje aplikacji webowej BIM

Za pośrednictwem aplikacji webowej BIM producent ma dostęp do szeregu funkcjonalności, dzięki którym tworzenie modeli BIM staje się jeszcze łatwiejsze. Intuicyjna platforma pozwala na łatwą integrację z posiadaną przez producenta stroną internetową. Co więcej, każdy model może on dopasować do określonych filtrów, które umożliwią architektom łatwiejsze wyszukiwanie oferowanych przez producenta produktów. W każdym momencie może on dodać nowe produkty lub edytować te już istniejące. Taka aplikacja daje więc pełną kontrolę nad ofertą dostępną w formie modeli BIM. Korzystanie z niej przyczynia się do łatwiejszego udostępniania informacji o produktach architektom, projektantom i specjalistom AEC. To z kolei przekłada się na zwiększenie sprzedaży oferowanych materiałów. 

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here