Alternatywa dla włókna szklanego

23
591

Włókno szklane tak na dobre już ugruntowało swoją pozycję w nowoczesnym budownictwie i sprawdza się doskonale w izolacji termicznej. W tej materii włókno szklane wykazuje się świetnymi właściwościami i jest stosowane w wielu przeróżnych budynkach. Nadal przyjdzie się nam spotkać z dużym kosztem a przecież istnieje dużo tańsza alternatywa, która posiada podobne właściwości i również jest często wykorzystywana. Specjalna pianka w sprayu perfekcyjnie się sprawdzi przy zabezpieczeniu wielu powierzchni.

Stosowana w samolotach i domach

Spray insulation foam czyli znany szerzej poliuretan stosowany jest w budynkach mieszkalnych ale i w wielu samolotach. Dzięki temu, że pianka jest bardzo lekka i ma świetne izolacyjne właściwości wypełnia wszelkie w samolotach bez znacznego zwiększania ich wagi. W samolotach pianka tego typu była wykorzystywana już w latach 40 ubiegłego wieku a więc jest ona już doskonale znana. W przypadku zabudowań o mieszkalnym przeznaczeniu jej zastosowanie przyszło jednak wiele lat później.

Mniejsze rachunki w sezonie grzewczym

Dzięki zastosowaniu w domach pianki do uszczelniania ścian jest możliwe wyraźne obniżenie kwoty, którą trzeba wydać na ogrzewanie. Pokrywanie pianką ścian w newralgicznych punktach sprawia, że z mieszkania ucieka znacznie mniej ciepła i możliwe jest zredukowanie kosztów dotyczących ogrzewania o ponad 40%. Jak warto najbardziej pomyśleć nad użytkowaniem tej technologii już na etapie budowy ponieważ korzyści wynikające z takiego działania są ogromne. Samo w sobie wykorzystanie pianki to działanie, które nie jest rozwiązaniem kosztownym. Dodatkowo wykorzystanie pianki do uszczelnienia konstrukcji domu będzie całkowicie niewidoczne gdy budowa dobiega końca.

Kto skorzysta?

W pierwszej kolejności dla osób, którym mocno zależy, aby zaoszczędzić pieniądze na kosztach dotyczących ogrzewania. Dla osób, które nie chcą systematycznie wydawać gigantycznych kwot za ogrzewanie całego domu oraz osób, które marzą o posiadaniu energooszczędnego domu, którego utrzymanie to rozsądne koszta i maksymalna efektywność. W takich okolicznościach pianka poliuretanowa sprawdzi się wyśmienicie.

23 KOMENTARZE

Comments are closed.