AGD używane – czy warto kupować?

11
764
używane AGD

Kiedy szukamy oszczędności w domu, warto rozważyć zakup używanego sprzętu AGD. Na rynku jest wiele firm oferujących urządzenia z odzysku. Bardzo często są sprawdzone, a nawet możemy dostać kilkumiesięczną gwarancję na zakupiony sprzęt. Jednak nie ma żadnej pewności, że sprzęt będzie działał przez długie lata. Istnieje jednak kilka innych powodów, dla których warto rozważyć możliwość zakupu używanych urządzeń.

Niska cena

Największą zaletą kupowania używanego sprzętu AGD jest oszczędność pieniędzy. Istnieje wiele portali internetowych, a także tradycyjnych sklepów gdzie można kupić AGD używane. W tych miejscach można kupić urządzenia po bardzo atrakcyjnych cenach. Jeżeli nie przeszkadza nam zarysowana powierzchnia lub brak możliwości sterowania smartfonem, możemy zaoszczędzić sporo pieniędzy. Ważne jest również to, że za niewielką cenę możemy kupić urządzenia starszej generacji, które wykonywane były z solidnych materiałów. Urządzenia renomowanych producentów były produkowane kiedyś z myślą o bezawaryjnej pracy przez długie lata. Biorąc pod uwagę oszczędności finansowe, pamiętać należy o tym, że kiedyś nie uwzględniono energooszczędności urządzeń i będą one pobierały więcej prądu niż te produkowane współcześnie.

Dowiedz się czy warto inwestować w używane AGD.

Kupno sprzętu z dobrego źródła

Kiedy przymierzamy się do zakupu używanego sprzętu AGD, warto zastanowić się nad tym, gdzie dokonać kupna. Istnieje wiele portali, na których ogłaszają się prywatne osoby chcące sprzedać starsze urządzenia. Czy jednak jest to dobry pomysł, aby kupić pralkę, zmywarkę czy kuchenkę w takim właśnie miejscu? Nie mamy żadnej gwarancji, że sprzęt będzie działał, a w późniejszym okresie nie ma możliwości udowodnić sprzedającemu jego nieuczciwość. Innym sposobem jest odkupienie sprzętu od rodziny lub znajomych, którzy wymieniają go na nowy. W tym przypadku mamy pewność kto i jak używał urządzenia. Jednak nie mamy gwarancji, że sprzęt będzie działał bezawaryjnie. Może w przyszłości dojść do całkowicie niepotrzebnych konfliktów. Dlatego zdecydowanie lepszym rozwiązaniem jest dokonywanie zakupów w komisach specjalizujących się w sprzedaży używanego sprzętu AGD. Dostajemy fakturę na zakupiony sprzęt a w wielu przypadkach również gwarancję na to, że urządzenie zostało sprawdzone i jest sprawne. Bywa także tak, że dostajemy kilkumiesięczną gwarancję na bezawaryjne działanie sprzętu. Dość istotny jest także aspekt ekologiczny. Kiedy kupujemy używane urządzenia, przedłużamy życie pralce, kuchence czy lodówce. Pamiętajmy jednak o tym, że sprzęt był już używany przez lata, w nieznanych nam warunkach. Dlatego kupione urządzenie może nam służyć długo, ale nie ma na to gwarancji.

11 KOMENTARZE

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here