Wszystko co istnieje jest w internecie?

0
40
Wszystko co istnieje jest w internecie?

„Potrzeba jest matką wynalazków”. Od czasów kiedy Steve Jobs wpadł na pomysł stworzenia komputera, odmieniając tym samym świat. Kolejnym wielkim odkryciem na skalę światową jest internet, który dziś daje ogromne wielowymiarowe możliwości.

ERA INTERNETU

Od kiedy powstała wielka globalna sieć połączonych ze sobą użytkowników, otworzyły się nowe możliwości rozwoju nauki, odkrywania świata, biznesu, pracy, informacji oraz wielu wielu innych dziedzin życia, a przede wszystkim szybki dostęp do tego wszystkiego. Dzisiaj informacja i szybkość dotarcia z nią do zainteresowanej osoby lub potencjalnego klienta. To klucz do wielu drzwi.

Więc dlaczego wszystko przenosi się do internetu ?

Żyjemy w czasach gdzie komputer stacjonarny, laptop, tablet czy przenośny komputer kieszonkowy czyli smarfton to już norma, co więcej praktycznie każdy z nas ma dostęp do internetu. Pierwsza rzecz jaką wykonujemy gdy nie wiemy gdzie się coś znajduje ? Szukamy budynku czy lokalu w którym się umówiliśmy ? Bez, zastanowienia pytamy google. Szukamy rozwiązania konkretnego problemu ? Sprawdzamy w internecie. Na przykład, prowadzisz stacjonarnie firmę i nie masz strony internetowej, nie ma Cię w katalogu lokalnych firm czy na mapach google, to pomyśl, ilu klientów nie trafia do Ciebie po konkretne rozwiązania każdego dnia ? Kolejnym przykładem może być sytuacja kiedy prowadzisz biznes w internecie, czy to sklep czy to własną działalność i często jest tak, że klient otwiera naszą stronę, zostaje chwilę, po czym wychodzi i ślad po nim znika. Jak myślisz, ile razy straciłeś w ten sposób potencjalnego klienta czy współpracownika ? No właśnie… Istnieją jednak kompleksowe narzędzia, które pomogą Ci przenieść biznes tradycyjny do internetu oraz rozwinąć Twój obecny biznes, który prowadzisz w sieci. Ale o tym napiszę w kolejnym wpisie.

Komunikacja ? Mamy facebooka, linkedin, twittera i wiele innych przydatnych platform do komunikowania się, które służą nam dzisiaj po to by odnaleźć i utrzymywać kontakty ze znajomymi ze szkoły, ludźmi poznanymi czy to w kraju czy w wielu zakątkach świata. Istnieją tez po to, aby poznawać ludzi, nawiązywać nowe przyjaźnie, odnaleźć przyszłego współpracownika czy też pozyskać partnera biznesowego.

Jak widzisz dzisiaj wszystko przenosi się do internetu. Teraz jest dobry czas ponieważ wiele ludzi nie zna jeszcze pewnych rozwiązań i być może Ty, jeżeli skorzystasz z możliwości wejścia ze swoim pomysłem w świat internetu, dzielenia się swoją wiedzą, rozwiążesz czyjś problem, możesz czerpać z tego korzyści finansowe jak i radość że pomagasz innym.
Dzisiaj mawia się że jak nie ma nas w sieci to… nie istniejemy

Tym akcentem kończę mój wpis o tym, że warto już dziś zacząć działać i myśleć o poszerzaniu zasięgu dotarcia do odbiorców, którzy tylko czekają na rozwiązanie, które masz im do zaoferowania, a nagrodą będą relacje, przyjaźnie, udany biznes co w konsekwencji pozwoli Tobie na dostatnie życie w dobrobycie. Tego Ci z całego serca życzę. Wspaniałego dnia.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here